sobota, 14 lutego 2015

Walentynki duże i małe

Dziś Walentynki i wiele osób czuje presję żeby robić w tym dniu coś szczególnego co da wyraz zaangażowania w ich związek. Takie gesty są na pewno ważne i zachęcamy byście je wykonywali (niekoniecznie tylko 14 lutego) ale czasem ważniejsze jest aby wyrażać swoją miłość małymi gestami.
Zdarza się często, że wykonując niełatwe codzienne zadania zapominamy o okazaniu bliskiej osobie, jak bardzo ją cenimy. Aby temu zapobiec,
wspólnie z partnerem, wykonaj  raz na jakiś czas takie oto proste ćwiczenie. 
Poprowadzi was ono w kierunku wzajemnej wdzięczności.

 1. Zauważ na początek wszelkie małe rzeczy - promienie zimowego słońca, przenikające przez okno albo śmiech dzieci bawiących się w swoim pokoju. Dzięki temu łatwiej będzie ci otworzyć serce na wszystko to, co cię otacza. 
 2. Teraz zaproś swojego partnera do ćwiczenia i weź go za rękę. 
 3. Teraz zrób u myślach listę wszystkich rzeczy, które wykonuje twój partner i które naprawdę doceniasz, takich jak przyrządzanie kawy każdego ranka czy tez zapłacenie rachunku za gaz.
 4. Pozwól, by pęczniały w tobie uczucia wdzięczności i by na początek objawiły się uśmiechem. Niech wdzięczność ogrzeje twoje serce i połaskocze cię w palce u stóp.
 5. Powiedz głośno do siebie i do partnera: „Dziękuję za wszystkie małe rzeczy, które robisz, by moje życie każdego dnia było szczęśliwsze i łatwiejsze.”

Na podstawie: Pięć cennych minut dla związku. J. Brantley, W. Millstone.

Fotografia: Papilot.pl

2 komentarze:

 1. a - trochę dzięki mojej Pani prawdę mówiąc... - u nas umiemy sobie codziennie mówić jak sobie jesteśmy wdzięczni i dlaczego się kochamy.
  :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To piękny i naprawdę budujący związek zwyczaj. Gratuluję!

   Usuń